petek, 22. marec 2019

Prijateljskih 10 golov

Futsal UP vs Bronx U19.

Ob tednu Univerze na Primorskem (UP),  ko so se dogodki vrstili drug za drugim in so se podeljevala najvišja priznanja pedagoškim, raziskovalnim in strokovnim zaposlenim in študentom, je UŠZP organizirala prijateljsko/revijalno futsal tekmo med reprezentanti UP in mladimi upi primorskega prvoligaša Bronx iz Škofij, ki so nastopili z igralci, rojenimi v letu 2000 (milenijci) ali mlajšimi (letnik 2001-2003).

Že sama napoved pred tekmo je obetala zanimivo, predvsem pa borbeno igro. Ker je reprezentanca UP zaključila redni del prvenstva v 3. SFL na prvem mestu, smo pričakovali, da bodo igralci Bronxa dobrodošel partner, pred zadnjimi tekmami v boju za naslov. Gostujoča ekipa je z resnim pristopom prišla in odigrala svojo tekmo, pravo prvenstveno, tako kot se za prvoligaško ekipo spodobi. Ekipa Bronx je v igro vstopila zelo samozavestno in pokazala, odlično uigranost, ogromno tehničnega znanja in ekipnega duha, ki ni manjkal niti takrat, ko je za hip, študentska reprezentanca imela pobudo.

Začetek tekme je bil preizkus moči z obeh strani. Reprezentanca UP je sicer pokazala, določeno stopnjo kakovosti, a to Bronxov ni zmedlo, pravzaprav se na to sploh niso ozirali, temveč so igrali svojo značilno igro, ki jih krasi skozi celotno prvenstvo. Ko so, po uvodnih minutah, začeli stopnjevati pritisk na našo reprezentanco, se je pokazala njihova kakovost. Po nekaj zapravljenih obetavnih priložnostih, so v pičli minuti zadeli kar 2x. Za nasprotnika je zadetka, ob koncu 15. in v začetku 16. minute, prispeval Luka Jamšek. Sledil je hiter odgovor reprezentance UP, ki je v naslednji minuti (17) znižala vodstvo. Do konca polčasa se rezultat ni več spreminjal, tako da je bil po prvem delu izid 1-2 za mlade upe iz Škofij.

Drugi polčas, je bilo žal eno veliko mučenje študentske ekipe, saj so mladi Bronxi enostavno in brezkompromisno nadaljevali v svojem slogu. Tekma je bila do rezultata 1-4, še dokaj zanimiva, zadnjih 10. minut, pa je bilo za reprezentanco UP, zagotovo najtežjih, saj so doživeli pravi polom. Gostje so domačine dobesedno povozili in mrežo napolnili do vrha. A tako pač je, v futsalu, kjer prevladujejo: disciplina, ekipni duh, vztrajnost, ponižnost in sodelovanje. To, kar je študentski reprezentanci očitno manjkalo. Le upamo lahko, da je bil dvoboj, (ki je bil prvi pravi test za ekipo) v poduk in da ne bo pustil večjih psiholoških posledic. Potrebno je namreč priznati, da ekipa mladih Bronxov , deluje na višji ravni, kakor reprezentanca UP, saj je njihov pristop, disciplina, motiviranost in borbenost, želja po zmagi in komunikacija, na nivoju prvoligaške ekipe. Popraviti bi bilo potrebno predvsem pristop in disciplino, za kar naj poskrbi vodstvo ekipe.

Izjave: Goran Stanič (Bronx): » Zahvaljujemo se vam, za vabilo in organizacijo prireditve. Resnično smo uživali! Tekma pa je pokazala, da smo še kako pripravljeni, za končnico. Hvala vaši ekipi, ki se je kot gostitelj zelo izkazala. Žal vam manjka disciplina in uigranost, za resnejši pristop.«

Andor Farkaš (Futsal UP): » Po takšnem porazu, bo potrebno poiskati vzrok. Sigurno nam ni manjkalo želje in volje, pogrešal pa sem koncentracijo in disciplino v igri, ki je danes ni bilo. Posamezne individualne akcije, nikoli niso prinesle zmage, tako da tekem ne zmagujejo posamezniki, ampak ekipa. Časa nimamo več veliko, a mislim, da se bodo fantje zbrali in odločilne tekme odigrali disciplinirano, požrtvovalno in z željo po naslovu. Ekipa Bronx me ni presenetila, saj sem vedel, da so fantje iz pravega testa in le upam lahko, da se bodo nekateri med njimi odločili, da svoje znanje širijo na eni izmed Primorskih fakultet, torej na Univerzi na Primorskem.«

Rezultat:

0-1 Jamšek (15), 0-2 Jamšek (16), 1-2 Topić (17), 1-3 Kneževič Mrak (27), 1-4 Cupin (30), 1-5 Rakar (32), 1-6 Stanišič (36), 1-7 Ličen (38), 1-8 Kuzmanovič (39), 1-9 Buljubašič (40);

Bronx U19 : Jakob Štrasner, Vid Omčikus, Domen Ličen, Alen Buljubašič, Kristian Kuzmanovič, Žiga Kneževič Mrak, Davor Stanišič, Aleksander Stanič, Jan Rakar, Luka Klinec, Tilen Cupin;

FUTSAL UP: Niki Boroja, Edin Adilović, Jure Pajnkihar, KOsta Makitan, Žan Kaplan, Rene Knedl, Nemanja Jakovljevič, Boris Turudija, Žan Bratina, Marko Topić;