torek, 05. december 2017

FAMNIT z ekipnim duhom do vodstva na UFL lestvici

Univerzitetna futsal liga Univerze na Primorskem

V ponedeljek, 4. decembra 2017, je v dvorani Srednje tehniške šole Koper potekal 2. krog Univerzitetne futsal lige. Za naslov univerzitetnega prvaka se med seboj pomerja 5 ekip iz petih fakultet, članic Univerze na Primorskem.

FAMNIT – FM 4 : 1

Matej Hubelić Orbanič je ob koncu tekmovanja za svojo ekipo FAMNIT dejal: »Čestitke celi ekipi, za borbeno igro. Čestitke tudi nasprotnikom, ki so bili nevarni tekmeci.«

Ekipa Fakultete za management (FM), lanskoletna zmagovalka UFL,  je letos na parket stopila prvič, z zasedbo igralcev: Alen Dizdarević, Martin Husu, Zgjim Bytyqi, Žan Bratina, Jan Koblar, Jan Šavs in David Šavron. Nanje se je odlično taktično pripravila ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT), za katero je kapetan Matej Hubelić Orbanič povedal: »Pred tekmovanjem smo imeli kolektivni sestanek, kjer smo poskrbeli za dober ekipni duh.« Trud se je obrestoval, saj so že v 8. minuti prišli do vodstva (1:0). Napeta igra se je stopnjevala v drugem polčasu, ko je v 23. minuti zatresel mrežo Boris Turudija. V 30. minuti je s strelom na gol ponovno poizkusil Hubelić, vendar je žoga letela preko gola. Za bučen aplavz publike je že minuto kasneje poskrbel Marin Mandir, ki je zadel za 3:0. Nezbranost ekipe FM je izvrstno izkoristil Borut Kolar, ki je v 37. minuti tekme zadal četrti gol. Minuto kasneje je edini zadetek ekipe FM dal Jan Koblar. Navijač ekipe FM, Tilen Kajtna je Koblarjevo igro komentiral: »Pohvala gre Koblarju za super igro in lep zadetek. FM, glave pokonci in gremo naprej!« Ekipa FM je vidno razočarana zapustila dvorano, vendar že v sredo zvečer načrtuje ekipni trening v telovadnici Srednje tehnične šole Koper, kjer bo z načrtnimi pripravami izboljšali svojo tehnično in taktično pripravljenost.

Predstavnik ekipe Nemanja Jakovljević, se je želel svoji ekipi in navijačem opravičiti: »Ekipi se opravičujem za nepremišljeno potezo, ki mi je prinesla rdeč karton. Hvala kapetanu, da nas je tako dobro pripravil na tekmo. Bravo Huba!« (Huba - Matej Hubelić Orbanič)

FVZ – PEF 4 : 5

Ekipi Fakultete za vede o zdravju (FVZ) in Pedagoške fakultete (PEF), sta z izenačeno in napeto igro dvignili navijače na noge. V 17. minuti je Almin Kljajič z izvrstnim strelom očistil pajkovo mrežo. Že dve minuti kasneje je prišlo do izenačenja, ko je za PEF zadel Mirza Ljubijankić. V vodstvo z 1:2 je ekipo PEF takoj po polčasu dvignil Matic Krapež. Sledilo je ponovno izenačenje, ko je v 23. minuti mrežo zatresel Žan Kaplan. Odlično razpoložen Aleks Petrovčič, je z dvema goloma v razmaku petih minut razveselil navijače PEF in povečal vodstvo na 2:4. Ekipa FVZ je ostreje nastopila in dosegla gol, ki ga je zadel Edo Adilović. V zadnjih minutah pred koncem sta zadela še Jure Pajnkihar (PEF) in Almin Kljajič (FVZ). Almin Kljajič (FVZ): »Zadovoljen sem z današnjo igro in s svojo ekipo, ki je dala vse od sebe. Dal sem dva lepa gola. Za današnjo tekmo smo uigrali dve akciji, ki smo jih tudi uresničili. Na koncu nam je žal zmanjkalo malo časa, da bi lahko prišlo do izenačenja. Pohvalil bi rad naše navijače. Podpora iz tribun je bila odlična!«

Član zmagovalne ekipe, Blaž Brudar: »Tekma je bila trda, izenačena in polna priložnosti. Na koncu smo imeli malo več sreče, občutek sem imel, da je bil sodnik na naši strani. Zmago bomo proslavili z igro FIFE na igralni konzoli. Veselim se naslednjih tekem