sreda, 19. julij 2017

EUP v košarki, 2. dan: Univerza v Münstru šele v zaključnih minutah zlomila odpor Primorcev

Košarkarji Univerze na Primorskem so na drugi tekmi Evropskega univerzitetnega prvenstva v Miškolcu morali priznati premoč Univerzi v Münstru, ki je bila boljša z 79:69.

Varovanci Boštjana Lešnika so se povsem enakovredno borili z nemškimi nasprotniki, ki so sicer vodili večji del tekme, a so Primorci vseskozi držali stik z njimi in pet minut pred koncem zaostajali le za pet točk (63:68), nato pa je Univerza v Münstru s šestimi zaporednimi točkami dvoboj odločila v svojo korist. Nemci so s tem dosegli drugo zmago, Primorci pa vknjižili še drugi poraz.

Pri Univerzi na Primorskem je bil najbolj razigran Tim Škerbec z 18 točkami in 10 skoki, pri Univerzi v Münstru pa Andrej König s 27 točkami.

Primorska ekipa bo zadnjo tekmo skupinskega dela igrala danes ob 18.15 proti Univerzi v Miškolcu.

Nemci ob koncu uvodne četrtine pobegnili na varno razliko

Igralci Univerze na Primorske so svojo drugo tekmo začeli dobro, v prvi polovici uvodne četrtine so bili enakovreden nasprotnik in vodili za točko (12:11), nato pa je sledil velik padec v igri. Nemci so to znali izkoristiti in nanizali osem zaporednih točk za vodstvo z 19:12, četrtino pa zaključili z delnim izidom 15:3 in imeli enajst točk naskoka (26:15).

Primorcem je dobro del počitek med četrtinama, saj so po povratku na parket dosegli prvih osem točk in skoraj povsem izničili zaostanek (23:26), njihov nalet pa je s tremi zaporednimi točkami ustavil Anselm Hartmann. Univerza na Primorskem je na drugi strani vrnila z enako mero in se s trojko spet približala na tri točke (26:29), nato pa je znova slabše zaključila četrtino in nasprotnici dopustila delni izid 7:0, s katerim so Nemci pobegnili na razliko desetih točk (26:36). Izid polčasa je bil 28:41.

V tretji četrtini se je ponovila zgodba iz druge. Primorci so zelo obetavno krenili v drugi polčas in se po šestih minutah približali na vsega dve točki (41:43), Univerza v Münstru pa je v drugem delu prevzela pobudo in zavoljo niza 13:4 povedla z dvomestno razliko (56:45). Nemci so imeli pred zadnjimi desetimi minutami prednost 14 točk (61:47).

Borbena zasedba Univerze na Primorskem je kljub kratki klopi vse do zaključka držala stik z nasprotnico in slabih pet minut pred koncem zaostajala le za pet točk (63:68), nato pa je nemška ekipa dosegla dve zaporedni trojki in dokončno zlomila odpor Primorcev. Rezultat tekme je bil 79:69.

»Trudili smo se po naših najboljših močeh. Imeli smo nekaj smole pri realizaciji meta. Fantje so dali vse od sebe, zato si nimamo kaj očitati. Jutri igramo proti domačinom, ki igrajo pred številčno publiko. Mi smo pripravljeni,« je po tekmi z nemško univerzo povedal trener Boštjan Lešnik.

SKUPINA A, PRVO KOLO

Univerza v Münstru - Univerza na Primorskem 79:69 (26:15, 15:13, 20:19, 18:22)

(A. König 27, J. König 18; Škerbec 18, Radanovič 17)

Univerza v Miškolcu - Univerza Marie Curie Sklodowske 49:56 (12:20, 12:12, 8:16, 17:8)