Šport
torek, 20. marec 2018

DUP v plavanju 2017/2018

Kristjan Meža s tremi zlatimi odličji, Tamara Govejšek z dvema.

Kopališče Tivoli, na Celovški 25 v Ljubljani, je v soboto, 17. marca 2018, gostilo Državno univerzitetno prvenstvo v plavanju za študijsko leto 2017/18, ki ga je organizirala Slovenska univerzitetna športna zveza (SUSA). Tekmovanja se je udeležilo 32 študentov in študentk.

Tekmovalci so se pomerili v štirih disciplinah: 50 m prsno (M, Ž), 50 m delfin (M, Ž), 50 m prosto (M, Ž), 50 m hrbtno (M, Ž).

Izvajalec tekmovanja je bilo Športno društvo Riba, vodja tekmovanja pa Kaja Pilko. Tekmovanje je potekalo po pravilih Plavalne zveze Slovenije.

V prvem delu tekmovanja so se študentje pomerili v disciplinah 50 metrov prosto in 50 metrov hrbtno, v večernem delu pa so nastopili še v disciplinah 50 metrov prsno in 50 metrov delfin.

Dvaindvajsetletni Kristjan Meža (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) je osvojil kar štiri medalje, zlato v disciplinah prosto, hrbtno in delfin, v prsnem plavanju pa je bil drugi. S svojimi nastopi je bil zelo zadovoljen: »Ponosen sem, da zastopam svojo fakulteto. Vesel sem tudi, da sem danes med sotekmovalci študenti srečal plavalce, s katerimi smo skupaj plavali že v mladinskih kategorijah.«

Tamara Govejšek (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) je zmagala v disciplinah prosto in delfin, tretja pa je bila v hrbtnem plavanju: »V prvem letniku fakultete sem mislila, da bom lahko uskladila plavanje in študij, a je šola terjala svoje. Vendar sem pogrešala plavanje in sem se vrnila, nisem mogla brez plavanja, ker je voda moje življenje.«

»V redu je. Zelo sem zadovoljna z rezultati,« je dejala študentka prvega letnika Nuša Erjavec (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje), ki je osvojila zlato v prsnem slogu, srebro v hrbtnem plavanju , bronasta pa je bila v prostem plavanju in v disciplini delfin.

Tilen Šintler (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) je bil zlat v prsnem slogu, dosegel je drugi čas v disciplini hrbtno in tretji v disciplini delfin: »Sem presenetljivo zadovoljen s časom, rad tekmujem, tudi za moj matični klub.«

»Že od malega plavam, vesela sem rezultatov,« je dejala Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje), zmagovalka v hrbtnem plavanju in druga v prsnem slogu.

Izvedbo tekmovanja podpirajo Študentska organizacija Slovenije, Fundacija za šport, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, potovalna agencija STA potovanja in športni dnevnik EkipaSN.

Foto: Marija Igerc

REZULTATI
50 metrov prosto (M):
1.Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 24.08
2.Vodenik Vito (Univerza v Mariboru, FOV - Fakulteta za organizacijske vede, PK Gorenjska banka Radovljica) 24.15
3.Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor) 24.57
4.Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) 24.96
5.Špenko Žan (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija) 25.22
6.Štraus Luka (UM, FGPA - Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo, PK Branik Maribor) 25.56
7.Gradišek Aljoša (Univerza v Ljubljani, FFA - Fakulteta za farmacijo, PK Velenje) 25,65
8.Strbad Matevž (Univerza v Ljubljani, FGG - Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, PK Olimpija) 25.75
9.Vrhovnik Gašper (Univerza v Ljubljani, FRI - Fakulteta za računalništvo in informatiko) 26.76
10.Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel) 27.46
11.Čolić Luka (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta, PK Ribnica) 28.60
12.Gašparič Juš (Univerza v Ljubljani, FGG - Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo) 33.96
13.Pribac Igor (Univerza v Ljubljani, FF – Filozofska fakulteta) 41.15
14.Jeglič Tilen (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta, PK Ilirija) 1:04,47
15.Muratovič Haris (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta, ŠD Riba) 1:07,47
50 metrov prosto (Ž):
1.Govejšek Tamara (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 27.25
2.Vrhovnik Kaja (Univerza v Ljubljani, FŠ - Fakulteta za šport, PK Velenje) 28.39
3.Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje) 28.48
4.Teran Ajda (Univerza v Ljubljani, ZF - Zdravstvena fakulteta) 28.56
5.Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje) 28.74
6.Bohinec Karolina (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta) 29.14
7.Mulac Roberta (Univerza v Ljubljani,   FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 30.25
8.Zukić Sara (Univerza v Ljubljani, EF- Ekonomska fakulteta) 31.08
9.Vrečko Eva (UM,  FS - Fakulteta za strojništvo) 31.49
10.Matičič Tjaša (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta) 34.32
11.Dečman Manca (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 34.75
12.Čebulj Katarina (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 36.38  
13.Škoda Katja (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 45.91
50 metrov hrbtno (M):
1.Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 27.79
2.Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) 28.21
3.Kramaršič Jaka (Univerza v Ljubljani, FŠ - Fakulteta za šport) 28.34
4.Špenko Žan (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija) 29.79
5.Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel) 30, 12
6.Gradišek Aljoša 30,76  (Univerza v Ljubljani, FFA - Fakulteta za farmacijo, PK Velenje)
7.Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor) 30.92
8.Čolić Luka (Univerza v Ljubljani,  EF - Ekonomska fakulteta, PK Ribnica) 34.57
50 metrov hrbtno (Ž):
1.Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje) 32,14
2.Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje 32,21
3.Govejšek Tamara (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 32,26
4.Bohinec Karolina (Univerza v Ljubljani, EF - Ekonomska fakulteta) 32,72
5.Vrhovnik Kaja (Univerza v Ljubljani,  FŠ - Fakulteta za šport, PK Velenje) 34,23
50 metrov delfin (M):
1.Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 26,11
2.Strbad Matevž (Univerza v Ljubljani, FGG - Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, PK Olimpija) 26,87
3.Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje)26,95
4.Špenko Žan (Univerza v Ljubljani, FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija) 27.17
5.Petek Žan (Univerza v Ljubljani,  FF - Filozofska fakulteta) 27.69
6.Štraus Luka (UM, FGPA - Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo,   PK Branik Maribor) 27.82
7.Gradišek Aljoša (Univerza v Ljubljani, FFA - Fakulteta za farmacijo, PK Velenje) 28.06
8.Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor) 28.11
9.Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel) 30.03
10.Kurent Blaž (Univerza v Ljubljani, FS - Fakulteta za strojništvo, Narf) 30.55
11.Čolić Luka (Univerza v Ljubljani,  EF - Ekonomska fakulteta, PK Ribnica) 30.60
50 metrov delfin (Ž):
1.Govejšek Tamara (Univerza v Mariboru, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 29,40
2.Mlinar Maruša (Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta) 29, 64
3.Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje) 29, 73
4.Teran Ajda (Univerza v Ljubljani,  ZF - Zdravstvena fakulteta) 30.89
5.Vrhovnik Kaja (Univerza v Ljubljani,  FŠ - Fakulteta za šport, PK Velenje) 31.35
6.Mulac Roberta (Univerza v Ljubljani,  FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 33.36
50 metrov prsno (M):
1.Šintler Tilen (VPŠ - Višja policijska šola, Plavalni klub Lafarge Trbovlje) 29.82
2.Meža Kristjan (Univerza v Ljubljani, FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo, PK Velenje) 30.34
3.Kos Nejc (Univerza v Mariboru, FS - Fakulteta za strojništvo, Plavalni klub Branik Maribor) 31.14
4.Špenko Žan 32.47  (Univerza v Ljubljani,  FS - Fakulteta za strojništvo, PK Ilirija)
5.Schmengler Torben (Univerza v Ljubljani, FDV – Fakulteta za družbene vede, SV-Wiking Kiel) 37.23
6.Pribac Igor (Univerza v Ljubljani, FF – Filozofska fakulteta) 49.55
50 metrov prsno (Ž):
1.Erjavec Nuša (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za šport, PK Velenje) 33.07
2.Breznik Kaja (Univerza v Ljubljani, PF - Pravna fakulteta, PK Velenje) 35.48
3.Teran Ajda (Univerza v Ljubljani, ZF - Zdravstvena fakulteta) 36.23
4.Mulac Roberta (Univerza v Ljubljani,  FKKT - Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo) 38.19
5.Vrečko Eva (UM, FS - Fakulteta za strojništvo) 41.81

Zanimivo /povezane novice

ŠOUP priporoča

Aktualne vsebine, ki jih ne smeš zamuditi

Dogodki