Pravila

Vse tekme se igrajo v skladu s pravili, ki jih je izdala mednarodna zveza FIFA z določenimi modifikacijami, ki so določene v naslednjih točkah.

1. V ligo se lahko prijavi vsaka fakulteta na Primorskem. V vsaki ekipi, nastopa lahko največ 5 t.i. tujcev. Od teh petih sta lahko le dva (2) študenta druge fakultete UP. Ostali so lahko zaposleni na fakulteti (tudi zaposlena morata imeti kartico Zdrava Zabava).

2. V vsako ekipo se lahko prijavi največ 15 igralcev.

3. Igra se 2 x 20 minut brez ustavljanja, odmor med polčasom traja 5 minut.

4. Vsaka ekipa ima možnost dveh (2) TIME–OUT-ov (2 krat po 1 minuta odmora) na polčas.

5. Pri 5. akumuliranem prekršku IN VSAKEM NASLEDNJEM se strelja z 10 metrov, prekrški se ob polčasu brišejo.

6. Izključitve (direktni rdeči karton) se kaznuje s prepovedjo igranja na naslednji tekmi.

7. Točkovanje: Zmaga prinese tri (3) točke, neodločen rezultat eno (1) točko, poraz nič (0) točk.

8. V primeru, da ekipe ni na tekmo, nasprotna ekipa zmaga z rezultatom 5:0 (ČAKALNI ČAS JE 15 MINUT).

9. V primeru, da se ekipa trikrat brez opozorila oziroma upravičenega razloga ne udeleži tekmovanja je diskvalificirana iz tekmovanja.

10. V primeru enakega števila točk, se upošteva medsebojna tekma, nato gol razlika.

11. Po  končanem prvem delu tekmovanja se v drugi del tekmovanja uvrstijo prve 4 ekipe, ki bodo igrale na zaključnem turnirju ˝Final four.˝ Prvo uvrščena s četrto uvrščenim in drugo uvrščen s tretje uvrščenim. Zmagovalca tekem se pomerita v finalu, poraženca za 3. mesto.

Sistem tekmovanja

1. Igra se po enokrožnem sistemu vsak z vsakim.
  2. Igra se 2 x 20 minut brez ustavljanja ure: Odmor med polčasom traja 5 minut;
  3. Vsaka ekipa ima 2 time – out-a / na polčas;
  4. V primeru neodločenega izida se streljajo 6-metrovke (po 5 );
  5. Izključitve (direktni rdeči karton) se kaznujejo s prepovedjo igranja na naslednji tekmi;