torek, 16. januar 2018

Z zmagama FVZ-ja in FAMNIT-a se je končal redni del UKL

Univerzitetna košarkarska liga Univerze na Primorskem

FM : FVZ 49 : 60

Član zmagovalne ekipe (FVZ), Anže Bukovšek, je zadovoljno povedal: »Met nam je šel. Od začetka smo igrali konstantno in na visokem nivoju. Zadnjo četrtino smo spočili najboljšega igralca in sproščeno igrali. Dobra igra v prvih treh četrtinah nas je pripeljala do vodstva in zmage.«

Večer sta otvorili Fakulteta za management (FM) in Fakulteta za vede o zdravju (FVZ). Prva četrtina tekme je minila v znamenju trojk. Ritem je narekovala ekipa FVZ, ki ima na prvi pogled veliko prednost v prilagajanju igralnih akcij. V drugi četrtini je FVZ povečal svojo prednost na 20 : 34. Vidno razočarani igralci FM so iz minute v minuto bolj potrto igrali svojo tekmo. Gledalci so pričakovali spremembo po polčasu, saj so košarkaši imeli nekaj minut za počitek in reorganizacijo igre. Do sprememb ni prišlo in FVZ je lahkotno nadaljeval do zaključka.

Seit Demiri (FM) je po tekmi povedal: »FVZ ima zelo dobro ekipo, igrajo pretežno kineziologi in pozna se njihova boljša kondicijska pripravljenost. Njihov tempo vseeno ni bil veliko hitrejši od našega, saj niso imeli možnosti menjav. Nekaj njihovih igralcev bomo povabili v reprezentančno ekipo Univerze na Primorskem, kjer delujem kot pomočnik trenerja.« Njegov soigralec, Boštjan Lazar, je z nasmehom odšel iz dvorane in pripomnil: »Vsaj naigrali smo se in na koncu celo zmanjšali razliko.«

FTŠ : FAMNIT 53 : 61

Matej Teo Klepač (FAMNIT): »Tekma je bila napeta. Pohvalil bi rad novinca Davida Vaca, ki se je dobro odrezal in mu zaželel veliko sreče v Postojni, kjer bo igral košarko. Pohvalil bi tudi nasprotno ekipo, ki je zdržala tekmo brez menjav. Z mislimi sem že na naslednji tekmi.«

Na drugi tekmi večera sta se pomerili Fakulteta za turistične študije – Turistica (FTŠ) in Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT). Napeta tekma je izčrpala vse moči ekipi FTŠ, ki je ob parketu ostala brez rezervnih igralcev. FAMNIT je izkoristil zasoplost nasprotnikov in energično zmagal tekmo z 53 : 61.

Matej Celec (FTŠ): »Lahko bi dosegli več. Naš dosežek ni bil ravno temeljit, ampak smo kot ekipa zadovoljni z današnjo tekmo. Gremo naprej!«

Redni del ligaškega tekmovanja se je s tretjim krogom zaključil. V nadaljevanje se uvrstijo ekipe, od prvega do četrtega mesta. Med temi so seveda Fakulteta za vede o zdravju (FVZ), nato Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT), Fakulteta za turistične študije – Turistica (FTŠ), in Fakulteta za management (FM).

Polfinalni dvoboji se bodo odigrali 19.3.2018 ob 20.15 na Srednji tehnični šoli Koper. Lepo vabljeni k ogledu tekem in bučnemu navijanju.