sreda, 15. januar 2020

Tretji krog UKL M JOB

Univerzitetna košarkarska liga M JOB.

V ponedeljek,13. januarja 2020, so se v tretjem krogu Univerzitetne košarkarske lige M JOB, pomerile ekipe Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT), Fakulteta za vede o zdravju (FVZ), Fakulteta za management (FM) ter Fakulteta za pomorstvo in promet (FPP).

Prva tekma je potekala med ekipama FAMNIT ter FPP. Tekma je predstavljala za obe ekipi priložnost da osvojijo prve točke v letošnji ligi. Obe ekipi do sedaj nista uspeli zmagati niti enega obračuna. FAMNIT je še pred začetkom imel prednost, saj ekipa FPP ni imela niti ene menjave. FAMNIT je suvereno začel tekmo in v prvi četrtini so si priigrali lepo prednost. Po prvi četrtini je FAMNIT vodil za deset pik razlike. Rezultat po prvi četrtini FAMNIT – FPP (22:11). Kazalo je, da bo FAMNIT prišel do prvih točk brez kakršnega koli truda, ampak FPP se ni dal in v drugi četrtini stopnjeval tempo in drugo četrtino dobil z 15:18. S to samozavestjo so fantje štartali v tretjo četrtino katero so malo slabše odigrali, kar se obrambnih nalog tiče, a so še vedno uspeli odločiti v svojo korist. Rezultat po tretji četrtini je bil FAMNIT – FPP (19:20). V zadnji četrtini pa je bila vidna izčrpanost ekipe FPP. Fantje niso več uspeli konkurirati svežim menjavam ekipe FAMNIT in tako izgubili zadnjo četrtino. Tako je FAMNIT prišel do prvih točk v letošnji ligi. Končni rezultat tekme FAMNIT – FPP (71:61).

Rezultati:
FAMNIT : FPP – 71:61 (22:11, 15:18, 19:20, 15:12)
Ekipa FAMNIT (Pehlić, Marinovič, Sabadin, Tadić, Klepač, Škrbović, Milivojević)
Ekipa FPP (Susman, Kveder, Jere Rakovič, Špan, Plahuta, Antonić)

Izjava Tilen Sabadin (FAMNIT): »Tekma je bila dobra, poznala se je vrnitev našega kapetana Klepača. Igrali smo dosti bolj organizirano, posledično je bilo vsem ostalim lažje igrati.«
Izjava Mitja Susman (FPP): »Tekma je bila super, borili smo se skozi celotno tekmo. Tekma je bila izenačena vse do konca, a nam na koncu ni uspelo.«

Druga tekma je bilo čisto nasprotje prvi. Pričakovana je bila težka tekma saj sta se pomerile dve izvrstni ekipi. Druga tekma je potekala med ekipama FM in FVZ. Pričakovano je bilo, da bosta ekipi izenačeni in da bo napeto vse do konca. Izkazalo se je drugače. Ekipa FM je stopila na parket v odlični formi. Fantje so odigrali vrhunsko in nasprotna ekipa FVZ, temu ni mogla konkurirati. Prva četrtina je že napovedala zmagovalca. Po prvi četrtini je FM vodil 29:11. Fantom FVZ je tako visoka prednost vzela upanje za zmago. Skozi celotno tekmo je FM dirigiral potek tekme. Rezultat po drugi četrtini je bil 16:11 za FM. Management je igral kot še nikoli, zadevali so iz daleč in od blizu blizu in njihova obramba je bila za nasprotno ekipo nerešljiva uganka. Po koncu tretje četrtine je bilo jasno vsem da FM bo ponovno zmagal. Rezultat po tretji četrtini je bil FM – FVZ (22:4). V zadnji četrtini je FM rahlo upočasnil in dovolil FVZ nekaj igre.  Kljub vsemu so bili boljši tudi v zadnji četrtini in postavili končni rezultat tekme na 93:43.

Rezultati:
FM : FVZ – 93:43 (29:11, 16:9, 22:4, 26:19)
Ekipa FM (Boroja, Testen, Knapič, Tratnik, Lazar, Širovnik)
Ekipa FVZ (Habulin, Petrič, Čretnik, Zupan, Bukovšek)

Izjava Niki Boroja (FM): »To je bil dan, ko nam je vse steklo tako kot mora in če bil bilo vsak dan tako, bi še stokrat bolj uživali v košarki kot uživamo. Čestitke nasprotniku in se vidimo v polfinalu.«
Izjava Nejc Habulin (FVZ): »Čestitamo ekipi managementa, danes so bili boljši. Ključni faktor je bil ta, da smo bili brez menjave, ampak so bili boljši. Vidimo se naslednjič.«