Tesen poraz ob premieri v prelepem novem bazenu

A2 Triglav regionalna vaterpolo liga

Igralci Vaterpolo društva Koper Primorska so odigrali prvo domačo tekmo v novem
koprskem mestnem olimpijskem kompleksu, a se premiera ni iztekla po njihovih željah.
Pred polnimi tribunami so Koprčani malce zatajili v napadu in proti Zadru izgubili s
5:6.

V 6. krogu A2 Triglav regionalne vaterpolo lige je Vaterpolo društvo Koper Primorska,
ki letos praznuje 60-letnico organiziranega igranja vaterpola v mestu, odigralo prvo tekmo v
novem bazenu na Bonifiki. Sicer so si vsi v domačem taboru močno želeli zmage, vendar pa
je bilo že od prvih minut tekme očitno, da imajo koprski vaterpolisti malce več treme kot
običajno.

Novega bazena, v katerem je na primer povsem drugačna svetloba kot pod balonom v
Žusterni, zagotovo še niso vajeni, najbrž pa je bila predvsem gneča na tribunah tista, ki je
domače fante nehote spravila pod prevelik pritisk. Tekmo si je namreč prišlo ogledat skoraj
500 gledalcev, toliko ljudi pa se zaradi vaterpola v Kopru najbrž ni zbralo že skoraj četrt
stoletja.

Zadrčani so tako bolj sproščeno in bolje začeli tekmo ter povedli kar s 3:0, Koprčani pa so
prebili led šele z izjemnim golom kapetana Roka Crnice. Ko so se končno otresli začetnega
pritiska, so domačini hitro izenačili na 3:3, vendar pa niso uspeli preiti v vodstvo, kar so
gostje spretno izkoristili. Zadar je v tretji četrtini spet ušel na dva zadetka prednosti, v
razburljivi končnici srečanja pa je koprskim vaterpolistom zmanjkal kanček športne sreče. VD
Koper Primorska je tako proti VK Zadar 1952 zabeležilo tesen poraz s 5:6 (1:3, 2:1, 1:2, 1:0).

Vseeno pa je bilo po tekmi veselo, saj so se ob 60-letnici kluba na zakuski zbrali številni
nekdanji igralci. Poleg tega je že med polčasom tekme Dijana Džamastagič iz Sync Swim
kluba občinstvu demonstrirala olimpijsko disciplino sinhroniziranega plavanja, prisotne pa je
posebej pozdravil tudi koprski župan Boris Popovič. Slednji je predsedniku VD Koper
Primorska Dušanu Lončareviču podali plaketo ob 60-letnici ustanovitve prvega koprskega
vaterpolo kluba, katerega naslednik je sedanje športno društvo.