torek, 15. februar 2022

Pozor, visoka napetost

Univerzitetna odbojkarska liga

V ponedeljek, 14.2.2022, se je odigralo novo kolo univerzitetne odbojkarske lige UP.

Prva tekma je bila med ekipama FAMNITA  (Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije) in FPP (Fakulteto za pomorstvo in promet). Člani ekip, ki se med seboj dobro poznajo, so že dlje časa čakali na priložnost, da bi lahko končno ugotovili, katera ekipa je boljša. Že v štartu smo vedeli, da bo tekma zelo napeta in izenačena. Oba seta je sicer dobila ekipa FPP, a zmaga je bila vse drugo kakor gladka. Prvi set se je končal z izidom 22:25, drugi pa 23:25. Skratka, tudi FAMNITu ni veliko zmanjkalo, da bi osvojili niz ali celo tekmo. Kakor koli, točk na lestvici se veselijo igralci FPPja. Kdo ve, morda se ekipi ponovno srečata v finalu.

Ognjen (Famnit): ''Tekma proti fpp-ju je bila  zanimiva in smo zelo razočarani nad porazom. V obeh setih smo imeli prednost, a na koncu nismo uspeli obdržati pozornosti, da bi osvojili sete. Po drugi strani je bila igra na visokem nivoju in upamo, da bomo naslednjič imeli malo več sreče.''

Nikola: ''Tekma je bila zelo zanimiva in dinamična. Zmagali smo z 2:0, vendar to ne pomeni, da smo bili nepremagljivo boljši od nasprotne ekipe. Ves čas smo izgubljali, oba niza, vendar smo na koncu obrnili rezultat v našo prid. V prvem nizu je bilo upanje, da se bomo preobrnili, v drugem pa smo izgubljali s 17:23 in kazalo je, da bo tretji niz. Vendar je na servis prišel Goran T. in nas s svojim skok servisom pripeljal do serije 8:0 in s tem do rezultata 25:23. Suma sumare zela zanimiva in atraktivna tekma.''

Druga tekma je potekala med ekipama FAMNITA in PEFa. Ponovno smo pričakovali zelo izenačen boj. V prvem setu je Famnit izkoristil ogretost in pustil PEF na 22. točkah. V drugem setu pa je PEF odgovoril s taktično  igro in povedel z veliko razliko. Famnit se ni vdal in silovite udarce PEFa ubranil ter nanje tudi silovito odgovoril. Po izenačitvi je sledil preobrat in zmaga Famnita z rezultatom 25: 23.

Anđela N. (Famnit): ''Tekma je šla dobro, z igro smo bili zadovoljni, lahko bi bila še boljša, a smo bili že malo utrujeni od prejšnje. Vesela sem, da nam je končno uspelo odigrati tekme.''

Ajda B. (PEF): ''Odigrali smo dobro tekmo. V prvem setu smo se še malo lovili, a smo takoj v naslednjem setu pokazali boljšo igro. Žal nismo uspeli obdržati prednosti do konca, da bi zmagali drugi set. Kljub temu smo se zabavali in se že veselimo prihodnjih tekem.''

Čestitke vsem ekipam, saj so s požrtvovalnostjo in borbenostjo prikazale odlično igro in tekme vredne ogleda.