četrtek, 23. februar 2023

Ligaški dvoboji košarke se nadaljujejo

Tretji krog je za nami!

V ponedeljek, 20.02.2023 se je v telovadnici STŠ odigral 3. krog košarkarske univerzitetne lige 2022/2023. Predvidene so bile 3 tekme vendar se dve ekipi nista uspeli zbrati, zato je prišlo do sprememb.

Prva tekma je bila predvidena med Fakulteto za vede o zdravju (FVZ 1) in ekipo FAMNITa, ekipa Famnit ekipe ni imela in posledično je bila tekma predana v korist FVZ 1 brez boja. Drugi dvoboj bi se moral odviti med ekipama Fakultete za pomorstvo in promet (FPP) in Fakultete za turistične vede (TURISTICA), ker pa tudi ekipa TURISTICE ni imela popolne ekipe, so šle točke v skupni seštevek ekipi FPP-ja. Namesto teh tekem, sta se na parketu nepričakovano pomerili ekipi FPP-ja in FVZ 1.

Kljub temu, da ekipi nista pričakovali merjenja moči v tem krogu, je bila tekma zelo zanimiva in dinamična. Igralci so pokazali ogromno motivacije in željo po zmagi. Ekipa FVZ 1 je dvoboj začela bolj pogumno, vse do tretje četrtine so jih morali igralci ekipe FPP loviti in nikakor jim ni uspelo obrniti rezultata na semaforju.  Proti koncu tretje četrtine pa se je ekipa FPP-ja razigrala in zaporedoma so zadeli nekoliko lepih metov za 2 in 3 točke in prešli v tako zelo željeno vodstvo. Merjenje moči je v zadnji četrtini doseglo vrhunec, saj sta se ekipi neprestano menjavali pri vodstvu. Tekma se je po burnem dvoboju končala z rezultatom 47:44 v korist FPP-ja, ki je nabral nove točke v skupnem seštevku in ohranil pozicijo na lestvici brez enega samega poraza.

Antonič Leon je igro svoje ekipe (FPP) komentiral tako: »Najprej bi rad čestital nasprotniku za odlično igro. Tekmo smo začeli nekoliko počasi brez konkretnih idej v napadu. V obrambi smo bili čisto izgubljeni. Po polčasu smo se dogovorili, da bomo igrali našo igro in to smo tudi pokazali. Tekmo smo na koncu zasluženo dobili.«

Edina košarkarica v košarkarski ligi, Kanduš Hana je kot predstavnica svoje ekipe (FVZ 1) izjavila: »Nenačrtovana tekma 3. kroga, ki se je izpeljala zaradi odsotnosti tako naših nasprotnikov kot tudi nasprotnikov FPP-ja je prinesla zanimiv obračun. Čeprav smo se v okrnjeni zasedbi borili in enakovredno konkurirali nasprotnikom, je na koncu zmanjkalo malo športne sreče. Mi smo bili z našo prikazano igro zadovoljni, za naslednjič pa upamo, da se bomo zbrali v celotni postavi in tako pokazali pravo košarko.«

Tretja tekma se je izpeljala po napovedi, tako sta se pomerili ekipa FVZ 2 in ekipa Fakultete za management (FM). V tem dvoboju je FVZ 2 pokazali svojo odločnost pri igri in namero zmagati brez milosti. Že na začetku tekme so ustvarili prednost, ki se je celotno tekmo zviševala in nasprotniku niso dali možnosti, da se jim približa. Tekma se je končala z rezultatom 48:35 v prid ekipi FVZ 2.

Žak Lukšič (FVZ 2) je povedal:"»Igra je bila napeta. Obe ekipi sta pokazali željo in borbenost za zmago. Skozi potek tekme se je pokazala izkušenost igralcev v naši ekipi. Izstopal je predvsem Izak Molan, ki je s svojim metom trojk pomagal povečati prednost in zagotoviti zmago na naši strani. Moramo priznati, da se nasprotniki niso dali zlahka in smo potrebovali dati vse od sebe do zadnje minute. Končali smo vseeno suvereno in se veselimo naslednje tekme.«