ponedeljek, 24. julij 2017

EUP v košarki: ekipa UP na 13. mestu, kapetanu dve nagradi

V Miškolcu se je danes zaključilo Evropsko univerzitetno prvenstvo v košarki. V moški konkurenci je naslov osvojila Univerza v Bologni, v ženski pa Univerza v Strasbourgu.

V moškem finalu sta igrali Univerza v Bologni in Univerza v Sevilli. V prvem polčasu so bili boljši Španci in na odmor odšli s prednostjo šestih točk (46:40), nato pa so Italijani v tretji četrtini povsem obrnili potek tekme, dosegli dvanajst točk več od nasprotnikov (22:10) in pred zadnjimi desetimi minutami vodili z 62:56. Univerza v Bologni je imela v zadnjem delu vse pod nadzorom, po minuti in pol pobegnila na dvomestno razliko (70:60) in se na koncu veselila naslova.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Alberto Cacace z 18 točkami, pri poražencih pa Juan Toledo s 17 točkami.

Med moškimi ekipami je bila tudi Univerza na Primorskem, ki je zadnji dan tekmovanja premagala Univerzo Aveiro in osvojila 13. mesto.

Univerza v Strasbourgu najboljša v ženski konkurenci

V ženskem finalu je Univerza v Strasbourgu tesno premagala Univerzo Singidunum v Beogradu 69:62. Uvodno četrtino so z osmimi točkami razlike dobile Francozinje (20:12), ki so bile v ospredju tudi ob polčasu (36:28). Srbkinje so v tretji četrtini ujele priključek in se približale na tri točke (50:53), nato pa v prvih petih minutah zadnje četrtine prejele devet točk za zaostanek 51:62, ki ga niso mogle nadoknaditi. Francozinje so postale evropske univerzitetne prvakinje.

Pri igralkah iz Strasbourga je bila prva strelka Amelie Voynet z 18 točkami, pri Beograjčankah pa Ana Radović in Milana Živadinović s po 12 točkami.

Škerbec dobitnik dveh nagrad

Prireditelji so na koncu podelili nagrade najboljšim ekipam in posameznikom. Kapetan primorske ekipe Tim Škerbec je prejel kar dve nagradi, saj je bil najboljši strelec prvenstva (135 točk na 6 tekmah) in najboljši skakalec prvenstva (65).

»Zelo sem zadovoljen z osvojenima nagradama. To je dokaz, da se trdo delo izplača, hkrati pa tudi lepa popotnica za naprej. Rad bi se zahvalil svojim soigralcem, brez njih mi ne bi uspelo,« je po prejetju nagrad povedal Škerbec.

V idealno moško petorko so bili uvrščeni Alberto Cacace, Giampaolo Ricci (oba Univerza v Bologni), Javier Marin, Juan Toledo (oba Univerza v Sevilli) in Jan Grzelinski (Univerza Marie Curie Skłodowske), idealno žensko petorko pa sestavljajo Ana Radović, Latinka Dušanić (obe Univerza Singidunum v Beogradu), Louise Dambach (Univerza v Strasbourgu), Lisa Kullik (Univerza v Bochumu) in Diana Mihaczi (Univerza za telesno izobrazbo).

REZULTATI

Moški, finale

Univerza v Bologni - Univerza v Sevilli 92:79 (20:23, 20:23, 22:10, 30:23)

(Cacace 18, Sanguinetti in Bartolozzi po 15; Toledo 17, Garcia 15)

Moški, za tretje mesto

Univerza Marie Curie Skłodowske - Univerza za življenjske vede Estonija 66:49 (19:16, 22:12, 8:17, 17:4)

(Dziemba 17, Sadlo 13; Russak 18, Kaldmäe 9)

Ženske, finale

Univerza v Strasbourgu - Univerza Singidunum v Beogradu 69:62 (20:12, 16:16, 17:22, 16:12)

(Voynet 18, Dambach 17; Živadinović in Radović po 12)

Ženske, za tretje mesto

Univerza za telesno izobrazbo - Univerza Comenius 42:40 (14:10, 6:5, 5:4, 11:17, 6:4) * po podaljšku

(Mihaczi in Nemeth po 12; Miksadova 19, Mihaljevičova 9)