Šport
torek, 23. oktober 2018

Prvi turnir UP 3x3 uspešen

Naslednji je na vrsti 20.11.2018 v Izoli.

V ponedeljek, 22.10.2018, je ekipa Univerzitetne Športne Zveze na Primorskem v dvorani Srednje tehnične šole v Kopru,  pripravila, organizirala in uspešno oddelala prvega izmed serije turnirjev v košarki 3x3 v študijskem letu 2018/2019.

Nastopilo je 6 ekip, in sicer 3x3 Koper, T3XM, Tikveš, U matr , Piran2 3x3 ter Štajerci bili razporejeni v dve skupini. Igralo se je po turnirskem sistemu, vsak z vsakim. Po odigranih tekmah v skupinskem delu so se med štiri najboljše uvrstile ekipe Koper 3x3 ( Volk, Miklavčič, Radanović, Katonar), Piran2 3x3 (Miličević, Klepač, Petrič,Vac), Tikveš ( Pelivanov, Dimitriev, Delov) in Štajerci ( Čretnik, Habulin, Kosin, Lazar).

Prvouvrščeni ekipi iz predtekmovalnih skupin (Koper 3x3 in Piran2 3x3), sta tudi v polfinalu dominirali in nista dovolili presenečenja ter se brez večjih težav uvrstili v finale.

Finale je bil težko pričakovani dvoboj med ekipama Univerze na Primorskem, ki sta na letošnjem Državnem univerzitetnem prvenstvu v košarki 3x3, osvojili medalji (srebro in bron), vendar se med seboj nista pomerili.

V finalu, ki je bil pravi košarkarski spektakel, je bila za odtenek boljša ekipa Koper 3x3, ki si je odločilno razliko (+5) priigrala že v prvih minutah srečanja, ko ekipi Piran2 3x3 enostavno ni steklo. V nadaljevanju srečanja, je ekipa Piran2 3x3 zaostanek sicer zmanjšala, a do preobrata ni prišlo, saj je Miklavčič s polaganjem prinesel zmago za ekipo Koper 3x3.

Tekmovanje je potekalo v športnem in navijaškem vzdušju, nastopajoči in občinstvo, pa so uživali in se hkrati zabavali.

Lahko potrdimo, da je turnir uspel, da je zanimanja za tovrstni šport ogromno, ter se že veselimo naslednjega turnirja, ki ga bo UŠZP organizirala 20. novembra v Izoli.

Rezultati:

Skupina A

3x3 Piran2     -  T3xM                  19-15                                  1. 3x3 Piran2
T3xM            -  Štajerci                16-21                                   2. Štajerci
Štajerci          -  3x3Piran2            16-21                                 3.  T3xM

Skupina B

Tikveš     -  Koper 3x3                   6-19                                    1. Koper 3x3
U matr     -   Tikveš                       12-13                                   2. Tikveš
U matr    -   Koper 3x3                  15-20                                  3. U matr

Polfinale
Koper 3x3   – Štajerci                  21-12
3x3 Piran2 – Tikveš                     21-9

Za tretje mesto                                     Štajerci  -  Tikveš                              20 – 9

Za 1. mesto                                          Koper 3x3  -  3x3 Piran2                    21-16